Lietuviškų patirčių projektas ooosom.lt pristato

Vilnius

Programa

Vasario 16-oji – tai mūsų paveldas.

Geltonasis maršrutas skirtas Lietuvos paveldui ir jo pristatymui.

Iš naujo atraskime, patirkime, džiaukimės ir didžiuokimės tuo, ką sukaupėme per amžius.

Ekskursijos, filmai ir pokalbiai skirti prisiminti mūsų istoriją ir prie jos betarpiškai prisiliesti, o edukacinių užsiėmimų metu prisimintas žinias pritaikysime praktiškai. Kad šventė būtų ne tik prasminga, bet ir skani, daugelis restoranų parengė specialių patiekalų.

Lietuvos paveldui skirtas Geltonasis maršrutas.

Vasario 16-oji – tai mūsų žmonės.

Žaliasis maršrutas skirtas talentingiausiems Lietuvos žmonėms, jų pergalėms, iniciatyvoms bei išradimams – čia sutiksite tuos, kurie kuria valstybę, ją garsina užsienyje ir įkvepia mus kasdien ja didžiuotis. Šiandien yra puikia proga susipažinti, pabendrauti su iškiliais Lietuvos kūrėjais ir įsigilinti į jų kūrybą.

Talentingiausiems Lietuvos žmonėms ir jų iniciatyvoms skirtas Žaliasis maršrutas.

Vasario 16-oji – tai valstybė.

Raudonasis maršrutas skirtas valstybingumo istorijai ir tam, dėl ko kovojome per amžius.

Kaip radosi ir vystėsi Lietuvos valstybingumo suvokimas, kurios išskirtinės asmenybės prisidėjo prie to, kaip mes dabar suprantame savo valstybę – giliau pažinkime savo istoriją, kad didžiuotumėmės dar labiau.

Lietuvos valstybingumo istorijai skirtas Raudonasis maršrutas.

Švęsdami Vasario 16-ąją pasipuoškite specialiai šiai progai sukurta trispalve apyranke.

Daili ir patvari apyrankė bet kurioje minioje akimirksniu pastebėti savo bendrapilietį ir bendramintį – ji padės ilgai prisiminti apie vieną iš pačių svarbiausių, prasmingiausių, brangiausių ir gražiausių akimirkų praeities, dabarties ir ateities Lietuvoje.

Padovanokite sau, padovanokite mamai, tėčiui, vaikams, seneliams, močiutėms ir draugams – tegul trispalvė šventė suvienija visą Lietuvą!

Įsigyti apyrankę galite Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje esančiose GINTARINĖSE VAISTINĖSE.

Apyrankę galima įsigyti ir internetu www.gintarine.lt, o atsiimti galėsite bet kurioje Jums patogiausioje GINTARINĖJE VAISTINĖJE visoje Lietuvoje.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai Katedros a. 4
Ekskursija Ekskursija
17:00 17:30 18:30 19:00

Ekskursija Lietuvos istorinio valstybingumo ženklai

Apsilankę Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje sužinosime, kaip mezgėsi ir skleidėsi mūsų šalies valstybingumas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais, ką jis reiškė mūsų protėviams ir kaip jie suprato tėvynę, kokius ženklus paliko ir ką šie simboliai dabar reiškia mums, siekiantiems suvokti save nūdienos pasaulyje.

Trukmė: 1 val.

Registracija nereikalinga.
Signatarų namai Pilies g. 16
Ekskursija Ekskursija
15:00

Pasivaikščiojimas po Signatarų namus

XX a. pradžios lietuvių tautinio atgimimo ir modernios Lietuvos valstybės atkūrimo istorijos ekspozicija

Trukmė: 2 val.

Registracija nereikalinga.
Radvilų rūmų muziejus Vilniaus g. 24
Ekskursija Ekskursija
13:00 15:00

Ekskursija po ekspoziciją Lietuvos didžiosios kunigaikštystės didikai Radvilos

Radvilos – viena didžiausių, įtakingiausių ir turtingiausių didikų giminių Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, Vilniuje turėjusi devynias rezidencijas ir vienoje iš jų – Radvilų rūmų muziejuje – susipažinsime su Dubingių ir Biržų archeologiniais tyrinėjimais ir Radvilų giminės portretais, sukurtais XVIII a.

Trukmė: 1 val.

Būtina išankstinė vietų rezervacija!
Literatūrinis A. Puškino muziejus Subačiaus g. 124
Ekskursija Ekskursija
11:00 11:30 12:00 rusų kalba

Paroda Mykolo Biržiškos šeimos bibliotekos knygos

Programa skirta Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro M. Biržiškos šeimos knygų Aleksandro Puškino kūrinių rinkinys (1887 m., keturi tomai), pristatymui. Muziejuje turimos knygos pažymėtos M. Biržiškos tėvo A. Biržiškos antspaudu, signataro ekslibriu (autorius P. Galaunė) ir 1928 m. dedikacija.

Trukmė: 20 min.

Būtina išankstinė vietų rezervacija!
Valstybės pažinimo centras Totorių g. 28
Ekskursija Ekskursija
11:30 13:30 14:30 16:00

Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti skirtos parodos-seanso Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos lankymas

Interaktyvioje parodoje susipažinsime su svarbiausiomis tarpukario, okupacijų laikotarpio bei šiandienos vizijomis iš skirtingų sričių – politikos, kultūros, mokslo. Parodos ekspozicija sukurta pasitelkiant iškalbingiausius istorinius eksponatus ir archyvinę vaizdo medžiagą, kurie netradiciškai pristatomi naudojant šiuolaikines technologijas

Trukmė: 1 val. 15 min.

Būtina išankstinė vietų rezervacija!
Ant Tauro kalno
Ekskursija Ekskursija
13:00

Ekskursija Lietuvių veikla Vilniuje XIX a. pab.–XX a. pradžioje

Istorinė Lietuvos sostinė XIX a. pabaigos–XX a. pradžioje ėmė augti, keistis ir modernėti. Vilniuje telkėsi lietuviai inteligentai (lietuvių Vilniuje tuomet tebuvę vos 2 %), turėję gražią svajonę – sukurti saugius namus savo tautai: atgimusią tautinę Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi.
Kas buvo šie svajotojai, idealistai ir realistai? Ką jie veikė, kur rinkosi, kur priėmė svarbiausius mūsų tautai sprendimus? Apie tai ir sužinosime ekskursijos metu.

Trukmė: 2 val. 15 min.

Būtina išankstinė vietų rezervacija!